Psikolog / Eğitmen-Danışman, EDYA Eğitim & Danışmanlık 

“İş’te insanı yeniden hatırlayarak daha doyumlu, üretken ve yaratıcı hayatlara ulaşmanın mümkün olduğuna inanıyorum”       

 

2017 yılından beri kurucusu olduğu EDYA Eğitim & Danışmanlık bünyesinde, Organizasyonel Psikoloji perspektifi ile,

  • Kurum kültürü, değerler çalıştayları, liderlik – yetenek geliştirme programları ile mentorluk programları geliştirme alanında danışmanlık,
  • «İştePsikolojim” platformu içinde “Psikolojik Esneklik ve Duygusal Çeviklik”, Liderlik ve Geri bildirimin Psikolojisi alanında eğitim ve seminerler,
  • Yetenek havuzlarına ise koçluk ile destek vermektedir.

Bireylere yönelik ise, “Pozitif Psikoloji” ve “Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT)” temelli psikolojik danışmanlık çalışmalarını yürütmektedir.

Ezgi, ODTÜ Psikoloji ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezundur. TEV / Chevening bursiyeri olarak Aston Business School, İngiltere’de Work Psychology and Business Master programını tamamlayarak Organizasyonel Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır.

Londra’da ICF akreditasyonlu BCI / Master Coach sertifika programını bitirmiş ve ACT              (Acceptance and Commitment)  terapi eğitimini tamamlamış ve alanda süpervizyon almaya devam etmektedir. TEGEP derneği gönüllüsü olarak Türkiye’de eğitim ve gelişimin yaygınlaşması ve iyileştirilmesi adına 2012 yılından beri yer almaktadır.

Ezgi Kadıoğlu Yangın kariyerine SHL Türkiye’de İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başladı. Ölçme / değerlendirme merkezi & geribildirim uygulamaları, yetkinlik modelleme gibi IK projelerini yönetti. 2005 yılında başladığı Turkcell Akademi’de, liderler arası yaratıcı bilgi / deneyim paylaşım platformlarının yaratılması, koçluk, mentorluk, gelişim danışmanlığı gibi birçok farklı gelişim aracının tasarım ve uygulanmasından sorumlu olarak Turkcell Grup “Liderlik ve Yetenek Geliştirme” süreçlerini yönetti.

2012 yılında TAV Akademi Koordinatörü olarak, TAV şirketlerinin gelişim stratejisini destekleyecek kurumsal akademi yapısını ve kar amaçlı TAV Aviation Minds isimli eğitim ve danışmanlık şirketini kurdu ve yönetti.  Daha sonra Coca-Cola İçecek bünyesinde 10 ülkeden sorumlu Gelişim Direktörü olarak çalışan Ezgi K. Yangın, küresel liderlik gelişimi, satış geliştirme ve kurum kültürü projelerini yönetti. 2015 yılında Türk Telekom Grup şirketi olan AssisTT’in IK Mükemmelliyet Merkezi Direktörü olarak yetenek yönetimi, organizasyonel gelişim, performans, ücret ve yan haklar, eğitim /gelişim gibi tüm IK süreç ve uygulamalarının tasarımından ve yönetilmesinden sorumlu direktör olarak görev aldı.