BANU İŞÇİ SEZEN

BANU İŞÇİ SEZEN

BANU İŞÇİ SEZEN

Turkcell Akademi Genel Müdürü, TEGEP Yönetim Kurulu Üyesi |

2003 yılında Turkcell İnsan Kaynakları ekibine katılan Banu İşci Sezen,Turkcell ekosisteminin büyümesine paralel Türkiye’nin ilk kurumsal üniversitesi,Turkcell Akademi’nin kurulmasına liderlik etmiştir.

Turkcell Akademi çatısı altında müşteri, teknoloji, liderlik ve üniversite sanayi işbirlikleri alanlarında uzmanlıklarının gelişimini sağlarken yurtiçi ve yurtdışında değerli stratejik iş birliklerinin oluşumuna imza atmıştır.

2014 yılında Turkcell Akademi’nin bilgi birikiminin tüm Türkiye’ye açılmasıyla ‘’eğitimde fırsat eşitliği’’nin sağlanması için önemli adımlar atarak, topluma değer katan çalışmaları yürütmüştür.

Nisan 2015 tarihinde Turkcell Akademi Genel Müdürü olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Akademi Direktörlüğü ve farklı yönetsel pozisyonlarda görev almıştır.

Turkcell’e katılmadan önce sırasıyla İzmir Ticaret Borsası VIP Piyasası, Garanti Bankası, Humanitas Doğuş, Barış Sigorta şirketlerinde yönetici olarak görev yapmıştır.

Banu İşçi Sezen Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Oturum Detayı

Kuralları Değiştirmek, Sınırları Aşmak

Kurumların dijital dönüşümlerinde Akademi’lerinin katkıları çok değerli olacak.

İş birimlerinin Akademi’lerinden beklentileri çok daha gelecek/yetkinlik/yetenek odaklı ve çok daha karmaşık olsa da Kurumsal Akademi’ler için gelecek hiç bu kadar net olmamıştı.

Gelecek şimdi; vizyonlarımız ve tasarladığımız Akademi’lerle geleceği karşıladık; hazırız.

Hepimizi yeni öğrenme deneyimleri bekliyor.