DR. ENGİN BARAN

DR. ENGİN BARAN

DR. ENGİN BARAN

Kurucu, Engin Baran Danışmanlık |

İstanbul Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi gördü. Bu dönemde Alman Askeri Akademisi’nin Havacılık ve Uzay Araştırmaları bölümünde bir projeye katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Master yaptığı dönemde önce Ürün Müdürlüğü, daha sonra Bilgi Sistemleri Bölüm Müdür Yardımcılığı yaptı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümüne geçerek Pazarlama ve Organizasyon Teorisi üzerine Doktora yaptı. Tezini İnovasyon ve Yeni Ürün Geliştirme üzerine hazırladı. Aynı dönemde, özel bir şirkette Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevinde bulundu.

2000 yılından bu yana Işık, Bahçeşehir, Sabancı ve Bilgi Üniversitelerinde Stratejik Pazarlama, Stratejik Marka Yönetimi, İnovasyon Yönetimi ve B2B Pazarlama dersleri veren Baran, bugün halen Sabancı Üniversitesi Marka Pratikleri yüksek lisans programında eğitmen olarak yer almaktadır. Uzmanlık konuları çerçevesinde, bu güne kadar yurt içinde ve dışında çok sayıda konferansta konuşmacı olarak yer alan Baran, halen Türkiye’de ve Almanya’da farklı şirketlere İşveren Markası ve Pazarlama konularında danışmanlık yapmaktadır.

Bu güne kadar birlikte çalıştığı şirketler arasında 3M, Turkcell, Mercedes-Benz, Eczacıbaşı Holding, Bayer, Aksa Akrilik, Petrol Ofisi, Ülker, Efes Pilsen, Akbank, Arçelik, DHL, FIAT, Doğuş Holding, Finansbank, Anadolu Hayat Emeklilik, AVEA, Türk Telekom, TTNET, İş Bankası, Alfa Romeo, Gösaş, dDf, İDO, Siegel+Gale, Danone, TEB, Siemens, ETİ, Hugo Boss, Garanti Bankası, HSBC, Nobel İlaç, AKG, Yapı Kredi, Da-gi, Schneider Elektrik, Novo Nordisk, Perfetti van Melle, Mastercard, Aksa Akrilik, Koçtaş, Borsaİstanbul, JTI, Denizbank, Hayat Kimya, AXA Sigorta, Allergan, Otokar, CMS, Imperial Tobacco, Garanti Emeklilik, CISCO, BNP Paribas, Klimasan, Marsan, Kuveyt Türk, Studiosus Reisen, Orta Anadolu, Gedore Altaş, Çağdaş Holding, Kızılay, Özden Holding, Sparkasse Köln, Kariyer.net, Takasbank, Garanti Faktoring, Penta Teknoloji, Yurtiçi Kargo gibi farklı sektörlerden şirketler bulunmaktadır.

Ana dil seviyesinde Almanca ve çok iyi derecede İngilizce bilen Baran, başlangıç seviyesinde İspanyolca konuşmaktadır. IRO Yönetim Kurulu, Crossroads – Heritage ve İMSAD dergilerinin Yayın Kurulu, Peryön Danışmanlar Kurulunda yer almıştır. Ayrıca halen Sabancı Üniversitesi Turquality programında eğitmen olarak çalışmaktadır.

Bunun dışında İşveren Markası üzerine Türkiye’de 2016 yılında “Gel, Kal, Bağlan” ve Almanya’da 2017 yılında “Employer Branding” isimli kitapları yayınlanmıştır.

Oturum Detayı

Kurumsal Eğitimlerde Yarının Çalışanlarına Ne Kadar Hazırsınız?

Son 20 yılda insanların beklentileri nasıl değişti?
Z jenerasyonu ve sonrası…
Son 20 yılda öğrenme nasıl değişti?
Deneyim odaklı öğrenme…
Eğitim öncesinde, sırasında ve sonrasında katılımcı deneyimini nasıl artırabiliriz?

Öğrenmede “co-creation”…

Dr. Engin Baran’ın Kurumsal Akademilerin yarının çalışanlarına hazırlanmasına dair sunacağı vizyon açıcı bu oturum için siz de bu oturumda yerinizi alın!