GÜLPERİ TANDAR

GÜLPERİ TANDAR

GÜLPERİ TANDAR

Corporate Academy Director at LC Waikiki |

1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun olduktan sonra iş hayatına tekstil sektöründe, uluslararası firmaların kalite alanında çalışmaya başlayan Gülperi Tandar, uzun yıllar İngiliz ve Amerikan şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalışmış olup, 2007 yılında LC Waikiki’de CEO Yardımcısı olarak başladığı görevine 2008 yılından itibaren LC Waikiki’de Global Kalite Direktörü olarak Modelhaneler, Ürün Teknolojisi, Inspection, Ürün İade, Malzeme Kalite Güvence, Renk departmanı, Etiket ve Sosyal Uyumluluk departmanlarını yöneterek kariyerine devam etmiştir.

2013 Ekim ayı itibari ile LC Waikiki Kurumsal Akademi kurma görevini üstlenmiştir ve halihazırda LC Waikiki’de Kurumsal Akademi Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

2011 yılından itibaren Türkiye’yi temsilen ISO ve CEN’deki Uluslararası Standart Hazırlama tekstil teknik komitelerinde TSE MTC:76 CEN/TC248 ISO/TC38 Ayna Komite Başkanlığı görevini yürütmektedir.

ICF onaylı Adler Profesyonel Sertifikalı Koçluk Programlarını 2016 yılında tamamlayarak profesyonel koç unvanını almıştır ve mevcut görevinin yanı sıra kurum çalışanlarına iç koç olarak destek vermektedir.

Oturum Detayı

Kültürel Dönüşümün Elçisi: Kurumsal Akademiler

Günümüzde dünya çapında binlerce şirket artık kurumsal gelişim faaliyetlerini tek bir çatı altında toplamayı amaçlıyor ve bu çatıya da kurumsal üniversite, akademi ya da kampüs gibi isimler veriyor. Bunun temelde bir tek nedeni var: Karmaşık ve hızlı değişen iş dünyasında sürdürülebilirliğin yolu kurumsal gelişimden geçiyor. Kurumsal akademiler stratejik yönetim disiplini ve kurumsal gelişim arasında köprü rolü üstleniyor ve genel strateji ile gelişim hedeflerini eşleştirerek kurumsal stratejiye ve kurum hedeflerine hizmet ediyor. Böylece stratejik ortaklık rolü sayesinde kurum kültürünü dönüştürme gücünü sağlayan bir yapı haline geliyor.

Bu oturumda, “Kurumsal Akademi” yolculuğunda tüm bu gelişim evrelerinden geçen LC Waikiki’nin Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar’dan, köklü bir akademi olmanın incelikleri ve bu eksende aktaracağı mesajlarını dinleyeceğiz.