ÖZLEM YANMAZ ATEŞ

ÖZLEM YANMAZ ATEŞ

ÖZLEM YANMAZ ATEŞ

Allianz Türkiye Akademi - Akademi Müdürü |

İstanbul Üniversitesi “Türk Dili ve Edebiyatı” bölümü mezunu olan Özlem Yanmaz Ateş, bir eğitmen olarak yetişmek üzere aldığı eğitiminin üzerine yetişkin öğrenmesindeki uzmanlığını derinleştirmek adına yine İstanbul Üniversitesi “Eğitim Bilimleri” bölümünde Yüksek Lisans’ını tamamladı. İş hayatına 2006 yılında ERGO Sigorta Grup İnsan Kaynakları ekibinde “Eğitim ve Gelişim Uzmanı” olarak başladı. Kariyerine 2010 yılında AKBANK Akademi’de “Bireysel ve Özel Bankacılık Eğitimleri Yönetici Yardımcısı” olarak devam eden Yanmaz Ateş, bankanın en önemli satış&dağıtım kanallarının eğitim ve kariyer süreçlerinde etkin rol aldı. Görev yaptığı süre boyunca Bireysel, Özel ve Şirket Bankacılığı segmentinde görev yapan banka şube ve Genel Müdürlük çalışanlarının sertifika ve kariyer programlarının tasarımı ve mevcut Eğitim Yönetim sistemi’nin transformasyonu projesi gibi projelerde de aktif rol aldı.

2012 -2016 yıları arasında TURKCELL Akademi’de İç Eğitmenlik sürecinin yeniden tasarımı, Gelişim Ortaklığı Süreç Yönetimi, Teknoloji ekipleri ve İşbirimlerinin foknsiyonel gelişimlerinden sorumlu Account Manager olarak görev yaptı. TURKCELL Akademi’de bulunduğu süre içerisinde mevcut görevlerine ek olarak Liderlik ve Yetenek Gelişimi ekibinde de TURKCELL lider adaylarının yetiştirilmesi ve mevcut liderlerinin geliştirilmesinden de sorumlu oldu. Association for Talent Development(ATD)’ta “Best Academy” ve BrandonHall’da “Best Extended Learning” ödüllerinin alınması süreçlerinde aktif rol aldı.

2016 yılı Eylül ayından bu yana Allianz Türkiye Akademi’de Akademi Müdürü olarak görev yapmakta olan Yanmaz Ateş’in en büyük motivasyonu: Her gün yeni bir şeyler öğrenebilmek ve öğrendiklerini paylaşabilmektir. 2 yaşındaki İklim’in annesidir.

Oturum İçeriği:

En İyiler Arasında Yer Almak

Bu oturumda; “ATD the Best” ödülünü alarak en iyi kurumsal akademiler arasına giren Allianz Türkiye Akademi’nin, kuruluşundan bugüne organizasyonel dönüşümde nasıl bir rol oynadığını, yaşanmış gerçek hikayeleri ile Allianz Türkiye yöneticilerinden dinleyeceğiz.