SAYNUR ÖNEN

SAYNUR ÖNEN

SAYNUR ÖNEN

Human Resources Management and Development Group Director at Yıldız Holding |

Saynur Önen, uzun yıllar boyunca kurumsal akademi, eğitim ve gelişim, kariyer ve yetenek yönetimi, performans yönetim süreçleri gibi konularda Türkiye’nin önemli şirketlerinde çalıştı. Önen, halen Yıldız Holding İnsan Kaynakları Grup Direktörü olarak kariyerine devam etmektedir.

Türk Telekom Akademi ve Yetenek Yönetimi Direktörü olarak çalıştığı dönemde tüm gelişim süreçleri, yetenek, yedekleme, kariyer ve performans yönetiminden sorumlu oldu ve 34.000 çalışana hizmet verdi.

2007-2015 yılları arasında Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Direktörü olarak çalıştığı dönemde Yapı Kredi Bankası ve iştiraklerinde tüm eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi ve performans gelişim süreçlerinden sorumlu olarak Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’ni kurdu, yetenek yönetim süreçlerinin kurulması ve geliştirilmesini yönetti. Bankacılık Akademisi Türkiye’de ve dünyada önemli referans akademilerden biri olarak uluslararası çapta 16 ödül aldı. Aynı zamanda Koç Holding ve UniCredit’in gelişim projelerinde yer aldı, yetenek havuzlarına executive coach olarak destek verdi.

Önen, önceki deneyimlerinde Turkcell Akademi, AXA Sigorta, Eczacıbaşı Holding kurumlarında organizasyonel gelişim, yetenek yönetimi, koçluk ve mentorluk süreçlerinin yönetimi, yedekleme ve kariyer planlama gibi farklı insan kaynakları süreçlerinde sorumluluklar üstlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümündeki eğitiminin ardından, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi’nden almış, eş zamanlı İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde psikodrama eğitimini tamamlamıştır.

Önen, alanında yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen çeşitli konferanslara konuşmacı olarak katılmakta, Corpu, IMD gibi kurumların çalışma komitelerinde aktif olarak yer almaktadır.

TEGEP Kurucu üyesidir ve 2012-2018 yılları arasında Başkan ve YK üyesi olarak TEGEP’te görev almıştır. Aynı zamanda Global Council of Corporate Universities Danışma Kurulu üyesidir. Evli ve Ayşe Defne’nin annesidir.

Oturum Detayı

Dünden Yarına Kurumsal Akademiler 

Kurumsal Akademilerin geçmişte üstlendiği rolleri geleceğe nasıl taşıyacağını,
bugünün ve geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda “Kurumsal Akademi Vizyonunun” nasıl şekillenebileceğini konuşacağımız bu interaktif oturumda yerinizi alın…