STEFAAN VAN HOOYDONK

STEFAAN VAN HOOYDONK

STEFAAN VAN HOOYDONK

Cognizant, CLO |

Stefaan van Hooydonk, dünya genelinde 280 binin üzerinde çalışanının öğrenme ve geliştirme ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Cognizant’ın CLO’sudur.

Global kurumlarda 27 yıllık deneyime sahip bir L & D uzmanı olan Stefaan, öğrenmeye, son derece yenilikçi bir bakış açısı ve felsefeyle yaklaşıyor.

Yaşam boyu öğrenmeye dair güçlü bir inancı olan Stefaan, özellikle kurumlarda bir öğrenme kültürü oluştururken, dinamik bir dönüşüm sürecinin dijital dönüşümle yönetilmesine odaklanmıştır. Geleneksel öğrenme modellerini, modern işyerinde öğrenme uygulamalarına yeniden tasarlayan Stefaan, öğrenmenin kurum iş ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmasının yanı sıra öğrenenlerin kendi öğrenmelerini tasarlamaları gerektiği inancına sahiptir.

Mesleki deneyimleri ise; Suudi Arabistan’da bulunan Aramco için kurumsal üniversite kurmuştur ve Flip kart.com şirketinde Flipkart Üniversitesi CLO’su ve Dekanı olarak görev almıştır. Stefaan ayrıca, Philips Lighting, AGFA Healthcare, Vlerick Business School, Nokia Corporation ve China Europe International Business School gibi şirketlerin öğrenme organizasyonlarına liderlik etmiştir.

Stefaan, Çin’den Marksist İktisat ve Fransa’dan Kültürlerarası Yönetim alanında lisans derecesine sahip olmakla birlikte, Ekonomi ve Çince üzerine yüksek lisans derecesine sahiptir. Çin, Hindistan, Belçika, Hollanda, Fransa, Suudi Arabistan ve Finlandiya gibi ülkelerde yaşamış ve çalışmış olan Stefaan birçok dili de bilmektedir.